3G konuşma teknolojisi piyasaya çıktığından bu yana oldukça büyük beğeni toplamış ve insanları bu teknolojiyi kullandırmak için resmen gözünü büyülemişti. Şimdide bu 3G’nin ardından 4G teknolojisini çıkararak bu kadar büyük bir başarıya imza atılmıştır. Dünya ülkelerinden bazıların bu teknoloji şu anda kullanılmaya başlanılsa da ülkemizde henüz bu teknoloji bulunmamaktadır. Bu teknolojini ise ülkemize ne zaman geleceği konusu insanlar arasında büyük bir belirsizliğe bürünmüştü.

Fakat yedincisi organize edilen Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde konuşmacı olarak katılan Süreyya Civil bu 4G teknolojisiniz ülkemize ne zaman geleceğini açıkladı. 6000 üzerinde bir katılımın olduğu bu büyük organizasyonda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan önümüzdeki sene itibari ile artık ülkemizde 4 G teknolojisi kullanılacak sözlerinin ardından artık sabırsızlıkla bu teknolojinin ülkemize gelmesini bekliyoruz.

Lütfi Elvan sözlerine Türkiye’de satılan telefonların büyük çoğunluğunu 4G teknolojisine uygun olduğu ve bu telefonların 4G teknolojisinde rahat bir şekilde kullanabiliriz dedi. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan hat operatörleri 4G sürecini kısa sürede atlatacağını da belirtti.

Çünkü şu anki bulunan operatörlerin hepsinin 3G teknolojisini kullanmasına karşın 4G teknolojisinin de temellerini atılmış olarak beklediğini söyledi. Bu teknolojinin Türkiye’de kullanılması oldukça kolay ve hızlı bir şekilde olacağını da belirterek insanlar için kullanışlı bir teknoloji olacağını da belirtmiş oldu. Bizde bu sürenin dolmasını bekleyerek 4g ye kavuşacağız.