WordPress yönetici hesabınızı ve diğer kullanıcıların hesaplarını güvenli hale getirmek için Rublon Account Security WordPress güvenlik eklentisini tavsiye ediyoruz.

Neden Rublon Account Security kullanmalısınız?

WordPress yönetici şifreniz çalınırsa kesinlikle sisteminize e mail / mobil uygulama ile doğrulama yapmadan giriş yapılamaz.

Tek kullanımlık şifreleri girmekle uğraşmanıza gerek yok. Mevcut oturumunuz için oluşturulmuş kimlik doğrulama bağlantısına tıklayarak girişinizi onaylamış olursunuz. Facebook ya da gmail deki 2 adımlı doğrulama sistemindeki zorluklarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Rublon eklentisini kurduğunuzda onlarca ayar yapmak zorunda kalmazsınız. Siz ve diğer kullanıcılar anında koruma altına alınır ve kullanımı çok basittir.

Eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin. Artık koruma aktif. Üye rollerine göre hangi seviyede koruma istediğinizi ayarlar adımından değiştirebilirsiniz. Sizin belirlediğiniz kimlik doğrulama adımı kullanıcılar bir alt seviyeye getiremez.

Güvenlik seviyesi olarak 2 seçeneğiniz var. İlki e mail ile kimlik doğrulama işlemi. Hesabınıza ilk giriş işlemini yaptığınızda e postanıza doğrulama linki gelir. Tıkladığınızda işlem yapılır ve ikinci aşamada bağlandığınız cihazın geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu seçersiniz. Sürekli olarak giriş için kullanacağınız bir bilgisayar ise ilgili seçeneği seçtikten sonra cihazınız güvenilir cihaz listesine eklenir. Bundan sonraki girişlerinizde size e mail onayı sormaz.

İkinci güvenlik seviyesi Rublon mobil uygulama aracılığıyla doğrulamadır. Telefonunuza Rublon mobil uygulamasını indirdikten sonra WordPress yönetici hesabınızın mail adresi ile uygulamaya kaydolun. Daha sonra sitenize giriş yapmak istediğinizde mail yerine QR kod ekranınıza gelir.

rublon-qr-kod

Telefondaki uygulama aracılığı ile QR kodu okuttuğunuzda anında girişiniz yapılır. Güvenilir cihaz olarak belirlediyseniz tekrar size bu doğrulamayı sormaz. Ayrıca istediğiniz an güvenilir cihazlarınızı mobil uygulama aracılığıyla kaldırabilirsiniz.

WordPress Rublon İndir