Telefonunuzun aktif kullanıcıları için yeni seçeneklere ve uygulamalara erişebilmek adına güncelleme yaparak eski versiyonunu yenileyerek kapasitesini arttırmaktayız. Gerekli uygulama ayalarına yönlenerek yapmanız gerekenler sırasıyla; Windows Phone 8.1.1 güncellemesini hızlıca yükleyerek, bir geliştirici konumuna geçiyorsunuz. Öncelikle telefonunuzdan Windows Phone APP Studio`yu kullanarak yeni bir proje açmanız gerekiyor. Güncelleme için şart olan, Windows Phone 8 Update 2`nin yüklenmesi gerekmektedir.

Aşamaları takip eden ücretsiz uygulama olarak Preview for Developers programını telefonunuza indirmelisiniz. Daha sonra güncellemeleri almaya başlayabilirsiniz. Öncelikli, Pre-Release sürümlerini tercih etmeniz faydanıza. Artık telefonunuzun menüsünden Ayarlara ve telefon güncellemeleri kısmına girişinizi yapınız.

Güncelleme denetleme ile de güncellemelerinizi takip ederek, kontrol sağlamanız mümkün olacaktır. Ön izleme uygulaması Windows Phone 8 kurulumu bu noktada çok önemli bir konuyu oluşturuyor. Yeni güncellemelerin geliştiricileri olmak istiyorsanız hemen işlemlerinize başlamalısınız.

Windows Phone 8.1.1 güncellemesi ile fazla sayıda eklentiye de sahip oluyoruz. Güncellemenin getirileri sıra ile; interaktif canlı karolara ulaşıyorsunuz, çekirdek sisteme entegre edilebilen kilit ekranı kullanımı sağlıyoruz. Detaylı bildirimlere ulaşıyoruz. Instagram doğrudan desteği, KIK ve Skype uygulamalarının yeni tasarımları ile kullanım sağlıyoruz.

Yeni kilit kaydırma hareketleri ile şifreleme tekniklerini kullanıyoruz. Kronometre ve sayaca destekli alarm uygulamasını geliştiriyoruz. Cortana final sürümüne erişim, karolara 30 saniyede bir yenilenmesi gibi güzel görünümü etkin halde kullanıyoruz.